Obsah

GDPR v kontextu SV/BD

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2018

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

To horko se nedá vydržet, aneb je za námi polovina roku 2018

Vy, kteří se častěji pohybujete v obleku, víte, o čem mluvím. Pro vás ostatní, v současné době oblečené nejčastěji do trička s krátkým rukávem, kraťasů a sandálů na boso, malé přiblížení našich pocitů.

Společně s kolegou, ing. Petrem Němcem, jsme připravili v první polovině roku 2018 tyto akce:

1. Tipy pro váš dům – seminář pro Brno a široké okolí zaměřený na úspory při správě bytových a nebytových domů. Počet účastníků byl 82. Dalších 32 pak bez omluvy nedorazilo.

2. Semináře Jak to dělají jinde (JTDJ) – celkem 8 seminářů v rámci ČR. Počet účastníků – 279. Bez omluvy nedorazilo dalších 65 přihlášených.

3. Kurzy GDPR – zatím uskutečněné 4, v realizaci do 30.6 další 4. Celkový počet přihlášených je cca 80.

Celkem tedy 17 akcí zaměřených na bytové domy v ČR.

K tomu připočítejme 9 akcí na území Slovenska.

Pro projektanty (zejména TZB) jsme realizovali 2 semináře a 1 dvoudenní konferenci, která byla součástí hlavního doprovodného programu mezinárodní výstavy Aquatherm Praha 2018.

Takže to máme 29 akcí za necelého půl roku a to prosím vše v obleku s kravatou. Od přípravy akce, přes dovoz veškerého materiálu, přípravu sálu, organizaci akce, její moderování a prezentace vlastních příspěvků, prezentace příspěvků partnerů, kteří se nemohli z různých důvodů zúčastnit, odpovědi na dotazy posluchačů, poděkování za jejich aktivní účast, poklizení sálu, naložení materiálů do auta a odjezd buď na další štaci, nebo domů. Ve většině případů řádově stovky kilometrů.

Až večer můžeme sundat naše „montérky.“ Sundat z nohou polobotky a nechat po sobě stékat osvěžující proudy vody ve sprše. Těšit se na večer a noc bez oblekového brnění. A současně se těšit na druhý den, až znovu staneme před vámi. Protože nás tahle práce nejen živí, ale hlavně baví. Přináší nám pocit, že jsme pro někoho užiteční. Že to, co děláme, má smysl. Proto nás budete i nadále vídat v obleku před vámi a s vámi, neboť chceme i svým oblečením vyjádřit respekt a úctu před tím, co děláte vy.

Takže horko nehorko, už chystáme košile a obleky na druhou polovinu roku! A těšíme se, že se s vámi opět setkáme.

Autor: Vladislav Hrdlička, Pro náš dům, z.s.